Novinky

Stavební veletrhy BRNO 2013

19. 03. 2013

Ve dnech 23. - 27. 4. 2013 budou již 18. ročníkem probíhat Stavební veletrhy Brno. Více v článku na Stavební veletrhy BRNO 2013

Světlo v architektuře, Happy Home - zelené bydlení v Praze lifestylová přehlídka Motion

19. 03. 2013

Souběžně s výstavou MDŽ (Moderní design pro ženy) proběhne též výstava Světlo v architektuře. Více v článku na Světlo v architektuře, Happy Home - zelené bydlení v Praze lifestylová přehlídka Motion

MDŽ (Moderní design pro ženy)

08. 03. 2013

Modelový byt v Praze Více v článku na MDŽ (Moderní design pro ženy)
Bulletin Ekonomických staveb


Katalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Naše tipy

 

Reklama: Kvalitní krbová kamna do bytu

Sedačky na schodiště - znovu po schodech nahoru i dolů

Moderní klimatizace do kanceláře.

Spotřebiče jsou srdcem každé kuchyně. Specializovaný obchod Vestavné spotřebiče nabízí spotřebiče Bosch, Siemens, AEG i produkty mnoha dalších značek.

nábytek a kuchyňské linky

Rady a tipy, jak zařídit vaši koupelnu.

Sídlo pro firmy

Zařiďte si interiér své novostavby podle současných trendů.

Nové Pardubické byty v příjemném prostředí na byty pardubice.eu.

Barvy

Napsal dne 00. 00. 0000

Barevné provedení interiéru je velmi důležité pro příjemný pocit z obývání domu či bytu. V současné době je zajímavým trendem volba optimistických barev tak, aby domov poskytoval svým obyvatelům únik před všudypřítomným stresem a napětím běžného života. Při výběru jednotlivých barev je dobré se poradit s odborníkem, neboť každá barva má unikátní vlastnosti a hodí se pro jiné využití. Důležité je si uvědomit, že celý interiér dotváří nejen barvy, ale i nebarevné tóny a barvy dřeva, kamene, kovu, skla přírodních vláken apod.

Současným trendem je také požadavek, aby obytné místnosti poskytovali vzdušnost a prostor, a to bez ohledu na konkrétní stylové řešení. Plochy zastavěné obytnými stěnami a obrovskými sedacími soupravami jsou minulostí, v dnešní době je důležité, aby se v obývacím pokoji mohl člověk pohodlně pohybovat, nadechnout se. Proto se volí spíše méně nábytku než více. Přesto se v některých bytech či domech cítíme dobře a v jiných pociťujeme nejasnou úzkost. Čím je to způsobeno? Odpovědí jsou barvy, které na nás v interiéru působí. Každému člověku vyhovují jiné kombinace barev v závislosti na jeho povaze.

Psychologické významy některých barev:

Červená: tato barva na jednu stranu evokuje agresivitu, oheň, riziko, vášeň, na straně druhé je symbolem lásky, tepla a aktivity. Červená je velmi výrazná, a tak přitahuje pozornost. Tato barva by neměla zůstávat v zorném poli dlouhou dobu. V kuchyních by měla být použita u spodních skříněk, nikoli u horních polic. Velmi se nedoporučuje, aby červená barva vévodila dětskému pokoji. Tato barva by tedy ve většině případů měla být pouze doplňkovou.

Žlutá: je barva slunce, tepla, zlata. Žlutá barva do interiéru vnáší teplo a pohodu, dalo by se říct, že nám tato barva přináší léto. Klid a důvěra, které z této barvy sálají ji předurčují k použití v místnostech, kde si chceme užít pohodu a klidný rozhovor. Zlato bývá symbolem pro věci, které máme rádi a jsou nám drahé. Žlutá barva také může opticky zvětšit místnost.

Zelená: je barva, která symbolizuje rostliny a jejich chlorofyl, tedy rostlinné barvivo, které umožňuje rostlinám růst. Kromě růstu zelená barva symbolizuje harmonii a klid, je obecně známo, že zelená barva uklidňuje, proto se hojně používá ve školách jako barva tabulí. Teplotu zelené barvy snižuje podíl modré, který ji může posunout až k mořské zeleni. Je nezbytné si uvědomit, že v místnostech s chladnými barvami (zelená, modrá) budeme mít subjektivní pocit chladu, přestože budou vytopeny na stejnou teplotu jako místnosti s teplými barvami (žlutá, červená, hnědá).
Zelená barva se hodí do dětských pokojů, a to ve své syté svěží variantě, zejména pak v kombinaci s červenými, oranžovými a dalšími barvami.

Modrá: barva symbolizuje oblohu a vodu. Modrá barva je chladná a snivá, dokáže nás přimět k přemýšlení a snění. Tato barva se hodí na strop malé místnosti, např. ložnice, kterou dokáže v kombinaci např. se žlutými stěnami opticky zvětšit.

Fialová: tato barva je moderní a objevuje se tak zejména v moderně zařízených interiérech. Fialová je tajemná, působí květinovým dojmem, a to ve všech odstínech.

Purpurově červená: tato barva je považována za exklusivní, a tak se hodí zejména do honosně pojatého interiéru. V čalounictví je vhodná pro potažení složitě tvarovaných prostorových výrobků.

Černá, bílá a šedá: tyto barvy rozčleňují prostor, působí graficky, chladně nebo elegantně. Jsou to barvy typické pro minimalisticky pojaté výrobky a interiéry. Ideálně doplňují sklo, kov či dřevo.

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu