Novinky

Stavební veletrhy BRNO 2013

19. 03. 2013

Ve dnech 23. - 27. 4. 2013 budou již 18. ročníkem probíhat Stavební veletrhy Brno. Více v článku na Stavební veletrhy BRNO 2013

Světlo v architektuře, Happy Home - zelené bydlení v Praze lifestylová přehlídka Motion

19. 03. 2013

Souběžně s výstavou MDŽ (Moderní design pro ženy) proběhne též výstava Světlo v architektuře. Více v článku na Světlo v architektuře, Happy Home - zelené bydlení v Praze lifestylová přehlídka Motion

MDŽ (Moderní design pro ženy)

08. 03. 2013

Modelový byt v Praze Více v článku na MDŽ (Moderní design pro ženy)
Bulletin Ekonomických staveb


Katalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Naše tipy

 

Reklama: Kvalitní krbová kamna do bytu

Sedačky na schodiště - znovu po schodech nahoru i dolů

Moderní klimatizace do kanceláře.

Spotřebiče jsou srdcem každé kuchyně. Specializovaný obchod Vestavné spotřebiče nabízí spotřebiče Bosch, Siemens, AEG i produkty mnoha dalších značek.

nábytek a kuchyňské linky

Rady a tipy, jak zařídit vaši koupelnu.

Sídlo pro firmy

Zařiďte si interiér své novostavby podle současných trendů.

Nové Pardubické byty v příjemném prostředí na byty pardubice.eu.

Dům ze dřeva uvnitř i zvenku

Napsal dne 28. 04. 2011

Pokud máte rádi přírodní materiály, obklopte se doma dřevem. Je příjemné na dotek i na pohled a zároveň působí velmi teple.

Přestože dnes máme při zařizování interiéru domu na výběr z řady moderních materiálů, mnoho z nás stále zůstává věrno dřevu – ať už v jeho klasické podobě, nebo jeho imitaci. Najdeme ho na podlahách, nábytku i na schodištích. Velkou výhodou dřeva je, že na pohled působí velmi měkce a teple a pomáhá tak dotvářet tepelnou pohodu domu či bytu.

Dřevěné podlahy

Co se týká podlah, můžete zvolit masiv, dýhu a nebo laminátové podlahy s designem dřeva. Pokud se do některých místností bojíte dát dřevěnou či laminátovou podlahu kvůli vysoké vlhkosti, můžete zvolit i dlažbu či linoleum imitující dřevo. Na trhu je těchto produktů opravdu bohatý výběr. Jestliže se do pokládky podlahy chcete pustit sami, možná se vám bude hodit některá z knih s praktickými radami: http://knihy.heureka.cz/f:q:podlahy/.

Dřevěný nábytek

Dřevěný nábytek se hodí podstatě do všech místností. Co se týká barevnosti, ideální je kombinovat dřevo s přírodními odstíny, které doplníte jednou dominantní barvou. Dobře se k tomu hodí třeba červená.

Dřevostavby

Dřevo ale nemusí dominovat jen interiéru, můžete z něj mít postavený celý dům. Dřevodomy v současnosti získávají na oblibě, protože jsou poměrně levné, jejich stavba je rychlá a navíc se staví suchou metodou, takže můžete stavět bez ohledu na roční období. Podrobné informace o dřevostavbách najdete zde: http://www.drevo-stavby.info/

Pokud patříte mezi domácí kutily a chcete se na stavbě domu sami aktivně podílet, využijte program Zlaté ručičky http://www.ekonomicke-stavby.cz/esp/prg_pzr.php. V rámci tohoto programu budete mí zajištěnou stavbu domu, ale některé dokončovací práce si můžete udělat svépomocí. Tím samozřejmě ušetříte náklady na stavbu domu.

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu