Novinky

Stavební veletrhy BRNO 2013

19. 03. 2013

Ve dnech 23. - 27. 4. 2013 budou již 18. ročníkem probíhat Stavební veletrhy Brno. Více v článku na Stavební veletrhy BRNO 2013

Světlo v architektuře, Happy Home - zelené bydlení v Praze lifestylová přehlídka Motion

19. 03. 2013

Souběžně s výstavou MDŽ (Moderní design pro ženy) proběhne též výstava Světlo v architektuře. Více v článku na Světlo v architektuře, Happy Home - zelené bydlení v Praze lifestylová přehlídka Motion

MDŽ (Moderní design pro ženy)

08. 03. 2013

Modelový byt v Praze Více v článku na MDŽ (Moderní design pro ženy)
Bulletin Ekonomických staveb


Katalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Naše tipy

 

Reklama: Kvalitní krbová kamna do bytu

Sedačky na schodiště - znovu po schodech nahoru i dolů

Moderní klimatizace do kanceláře.

Spotřebiče jsou srdcem každé kuchyně. Specializovaný obchod Vestavné spotřebiče nabízí spotřebiče Bosch, Siemens, AEG i produkty mnoha dalších značek.

nábytek a kuchyňské linky

Rady a tipy, jak zařídit vaši koupelnu.

Sídlo pro firmy

Zařiďte si interiér své novostavby podle současných trendů.

Nové Pardubické byty v příjemném prostředí na byty pardubice.eu.

Jak bydlet s uměním aneb Monet v obýváku

Napsal dne 06. 11. 2012 uživatel ivana.kotasova

"Jé, tenhle máme doma taky." S touto větou musí počítat každý, kdo si doma rozvěsil sériově vyráběné obrazy či plakáty. Jejich nabídka je v hobbymarketech a na internetu nepřeberná, většina lidí si vybírá podobné motivy: květiny, abstraktní motivy, černobílé fotografie....

Jsou poměrně levné, na pohled efektní, a když nás přestanou bavit, prostě je vyhodíme a pořídíme jiné. Doba, kdy v domácnostech visely olejomalby, které se děily z generace na generaci, je pryč.

 

"Přece si do moderního interiéru nedáme obraz andělíčků ve zlaceném rámu, který měla v ložnici prababička", říkají mnozí. Ale proč ne? Proč neobejít několik ýstav či aukcí, antikvariátů, který v žádném bytě neuvidíme?Není třeba mít volné stovky tisíc korun a slídit na honosných dražbách, na kterých létají jména Filla, Toyen či Schikaneder. Stačí projít pár vetešnictví, prohledat sklep, nebo půdu příbuzným, poradit se s odborníky, trochu přemýšlet....

Spousta lidí často říkají, že by sami nikdy neměli odvahu s takovými kombinacemi experimentovat, ale většina, co se pro starožitnost rozhodli - nelitují.

Ke starožitnostem má každý jiný vztah.

Sladit historii a současnost je obtížbé, ale výsledkem bývají jedinečné interiéry. Je však třeba ujasnit, jaký vztah k historickým věcem vlastně máme.

Zde je několik typů:

 - obaťte se na mladé výtvarníky, můžete pořídit originální obraz za několik tisíc

- moderní obraz dejte do starého rámu.

- trendem je kombinovat starý nábytek s moderními prvky.

- potáhněte např. historickou čalouněnou židli se zlacenými okraji látkou s moderními vzory, klidně třeba látkou s pruhy, kárem nebo pop-artovým motivem.

- další fintou je pověsit na zeď starý rám obrazu - jen tak, bez obrazu.

- stejně může interiéru dodat punc jedinečnosti kolekce originálních fotografií či grafik, jedna jediná socha nebo třeba starý perský koberec.

Stačí se prosttě nebát - kombinovat a přemýšlet:-)

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu