Novinky

Stavební veletrhy BRNO 2013

19. 03. 2013

Ve dnech 23. - 27. 4. 2013 budou již 18. ročníkem probíhat Stavební veletrhy Brno. Více v článku na Stavební veletrhy BRNO 2013

Světlo v architektuře, Happy Home - zelené bydlení v Praze lifestylová přehlídka Motion

19. 03. 2013

Souběžně s výstavou MDŽ (Moderní design pro ženy) proběhne též výstava Světlo v architektuře. Více v článku na Světlo v architektuře, Happy Home - zelené bydlení v Praze lifestylová přehlídka Motion

MDŽ (Moderní design pro ženy)

08. 03. 2013

Modelový byt v Praze Více v článku na MDŽ (Moderní design pro ženy)
Bulletin Ekonomických staveb


Katalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Naše tipy

 

Reklama: Kvalitní krbová kamna do bytu

Sedačky na schodiště - znovu po schodech nahoru i dolů

Moderní klimatizace do kanceláře.

Spotřebiče jsou srdcem každé kuchyně. Specializovaný obchod Vestavné spotřebiče nabízí spotřebiče Bosch, Siemens, AEG i produkty mnoha dalších značek.

nábytek a kuchyňské linky

Rady a tipy, jak zařídit vaši koupelnu.

Sídlo pro firmy

Zařiďte si interiér své novostavby podle současných trendů.

Nové Pardubické byty v příjemném prostředí na byty pardubice.eu.

Nápaditá a rafinovaná mozaika

Napsal dne 07. 11. 2012 uživatel ivana.kotasova

Snad žádný obkad se na výsluní nedrží tak dlouho jak právě mozaika. Dnešní trendy jsou rozmanité a v podstatě neexistuje hranice, kam by se mazaiky nehodily. Dokonce s nimi můžete obkládat i oblé plochy.

 

Ve starověkém Řecku a Římě se užívalo kamenných mozaik zejména k výzdobě podlah, později našla hojné uplatnění na stěnách a klenbách bazilik a byzantských chrámů.

Pokročilá technologie výroby umožňuje vytvářet mnoho variací netradičních mozaikových tvarů. Mozaiku můžeme obahatit i květinovými ornamenty, které jsou v odpovídajících barevných rovedeních, nebo využít listely s proužky v celé barevné škále.

Jsou dostupné v nepřeberných množstvích odtínů i tvarů.

Měňavý povrch

Provedení i barevost jsou npadité a rafinované Dominují různé kombinace - ztavované sklo, pokovený povrch či zlacení. Hojně se objevuje mozaika v perleťovém provedení a strukturálním povrhchu, kdy se plocha na světle třpytí a při procházení kolem vytváří měňavý povrch stěny.

Příroda vítězí

Stejně jako v obkladech a dlažbě je v mozaikách trend imitování i přírodních materiálů. Existují kammenné mozaiky, které jsou o něco silnější než mozaiky skleněné. Běžně dosahují tloušťky 7mm a jsou stejně jako skleněné lepeny speciálním lepidlem na síť. Jejich výhodou je dlouhá životnost a všestranné použití. Můžete si ale zvolit i mozaiku stříbrnou, zlatou či v barvě mědi.

Osobitý styl

Pokud má ale někdo speciální požadavky na barvy, není nic snazšího, než sáhnout po mozaikách ze skla. To je možné barvit do široké šály, takže vyjímkou nejsou ani ani vícebarevné či duhové kousky. Pestrá škále barev umožňuje vytvářet originální kombinace a nabízí mnoho způsobů použití. Její výhodou je možnost obkládání vnějších a vnitřních oblých ploch, podobně jako vytvářeí netradičních mozaikových tvarů.

Nevýhoda mozaiky???

Mozaika může být vytvořena z mnoha materiálů pravidelných i nepravidelných tvarů. V dnešní době se ale už nemusíme trápit s nalepováním jednotlivých kousků tmelu, ani nás nezaskočí rozdílná výška nebo nepravidelnost tvarů, pokud to nebude přímo naším záměrem. Moderní mozaiky jsou často velkoformátové, o síle pouhých několika milimetrů a lepené na síti, takže docílíme naprosto přesné pokládky s minimální spárou.

www.loskachlos.cz, www.siko-koupelny.cz, www.siko.cz, www.rako.cz

 

 

nahled.jpg obklady-mozaika-koupelna-00.jpg mozaika-4.jpg

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu