Novinky

Stavební veletrhy BRNO 2013

19. 03. 2013

Ve dnech 23. - 27. 4. 2013 budou již 18. ročníkem probíhat Stavební veletrhy Brno. Více v článku na Stavební veletrhy BRNO 2013

Světlo v architektuře, Happy Home - zelené bydlení v Praze lifestylová přehlídka Motion

19. 03. 2013

Souběžně s výstavou MDŽ (Moderní design pro ženy) proběhne též výstava Světlo v architektuře. Více v článku na Světlo v architektuře, Happy Home - zelené bydlení v Praze lifestylová přehlídka Motion

MDŽ (Moderní design pro ženy)

08. 03. 2013

Modelový byt v Praze Více v článku na MDŽ (Moderní design pro ženy)
Bulletin Ekonomických staveb


Katalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Naše tipy

 

Reklama: Kvalitní krbová kamna do bytu

Sedačky na schodiště - znovu po schodech nahoru i dolů

Moderní klimatizace do kanceláře.

Spotřebiče jsou srdcem každé kuchyně. Specializovaný obchod Vestavné spotřebiče nabízí spotřebiče Bosch, Siemens, AEG i produkty mnoha dalších značek.

nábytek a kuchyňské linky

Rady a tipy, jak zařídit vaši koupelnu.

Sídlo pro firmy

Zařiďte si interiér své novostavby podle současných trendů.

Nové Pardubické byty v příjemném prostředí na byty pardubice.eu.

S vůní Středomoří - I. část

Napsal dne 13. 08. 2012 uživatel ivana.kotasova

Andalusie, Toskánsko, Provence, řecké ostrovy. Sluneční paprsky a vánek prosycený pěnou mořských vln…
Okouzlil Vás středomořský styl?
Rádi byste si jej připomínali i doma?
Není divu, působí útulně i exoticky, tradičně, a přesto vlastně nadčasově. Ve spojení se vzpomínkami na místa, jež jste si leto zamilovali, tvoří celek, který se jen těžko opouští.
To ale naštěstí není nutné. Pokud je vaše láska silná a opravdová, zařiďte si svůj byt nebo některou jeho část ve stylu, kterému jste propadli během dovolené. Vždyť jsme přece všichni Evropané!

Barevná paleta
Typická barevnost středomořského stylu obsahuje modrou a bílou, žlutou, okrovou, terakotu, vínovou, zelenou, fialovou, tené tóny tyrkysové, olivově zelenou. Ne však vše dohromady. To je logické, vždyť do tohoto stylu můžeme zahrnout celé severní pobřeží Středozemního moře od Kypru až po Gibraltar včetně řady ostrovů a poloostrovů, namnoze řeckých. A zatímco právě v Řecku najdeme často kombinaci zářivé bílé a modré, pro Toskánsko je typická souhra vínové, cihlové, zelené a různých odstínů žluté a pro francouzský jih pro změnu barva levandule s šedavě bílou a tlumeně tyrkysovou. Barvy mívají patinu a krakeláž tzn. popraskaný vzhled. Záleží jenom na vás, jak se vaše vzpomínky promítnou do ladění interiéru a které odstíny zvolíte. Pozor však na to, aby nebylo barev moc. Vzhledem k tomu, že se v místnosti objeví poměrně dost doplňků, je i v tomto případě na místě určitá úspornost.
Náš tip: Zvolte si jednu barvu dominantní a jednu nebo dvě doplňkové podle oblasti, k níž tíhnete a která vede Vaši ruku.

Stavební prvky
Ve Středomoří bývá horko, proto se tu ochlazují bosá chodidla na kamenných podlahách. Těm se nemusíme vyhýbat už ani u nás - v létě příjemně studí, v zimě si přitopíme mnohem jednodušeji než naši předkové, vždyť máme na výběr z řady možností včetně topení v podlaze a široké nabídky klimatizací. Větší problém může představovat stará kamenná zeď, jeden z nejkrásnějších prvků ve francouzských či italských domech. U nás jsou sice k dispozici různé kamufláže, pozor ale na to, aby nepůsobily kýčovitě. Do paneláku se prostě nehodí. Zato s obklady si můžete vyhrát, a nemusíte předělávat hned celou koupelnu. Stačí třeba obložit zrcadlo v předsíni jednobarevnými kachlíčky a do rohů umístit čtyři kachle, které jte si přivezli jako suvenýr z dovolené. Zkrátka zapojíte tvůrčí fantazii.
Náš tip: Na podlaze se skvěle vyjímá mramor nabo žula. Pravý kámen je samozřejmě drahý, ale výborného efektu docílíte i pomocí dlaždic s nerovným okrajem.

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu