Novinky

Stavební veletrhy BRNO 2013

19. 03. 2013

Ve dnech 23. - 27. 4. 2013 budou již 18. ročníkem probíhat Stavební veletrhy Brno. Více v článku na Stavební veletrhy BRNO 2013

Světlo v architektuře, Happy Home - zelené bydlení v Praze lifestylová přehlídka Motion

19. 03. 2013

Souběžně s výstavou MDŽ (Moderní design pro ženy) proběhne též výstava Světlo v architektuře. Více v článku na Světlo v architektuře, Happy Home - zelené bydlení v Praze lifestylová přehlídka Motion

MDŽ (Moderní design pro ženy)

08. 03. 2013

Modelový byt v Praze Více v článku na MDŽ (Moderní design pro ženy)
Bulletin Ekonomických staveb


Katalog rodinných domů

Objednejte si zdarma tištěný katalog

Naše tipy

 

Reklama: Kvalitní krbová kamna do bytu

Sedačky na schodiště - znovu po schodech nahoru i dolů

Moderní klimatizace do kanceláře.

Spotřebiče jsou srdcem každé kuchyně. Specializovaný obchod Vestavné spotřebiče nabízí spotřebiče Bosch, Siemens, AEG i produkty mnoha dalších značek.

nábytek a kuchyňské linky

Rady a tipy, jak zařídit vaši koupelnu.

Sídlo pro firmy

Zařiďte si interiér své novostavby podle současných trendů.

Nové Pardubické byty v příjemném prostředí na byty pardubice.eu.

S vůní Středomoří - II. část

Napsal dne 24. 08. 2012 uživatel ivana.kotasova

Nábytek

Masivní dřevěný nábytek, příborníky s profilovanými dvířky, kredenc po prababičce, toaletka s mramorovou deskou, kovové nohy stolků a židlí - určitě vzpomínáte, že?

Pamatujte ale že masivní sedačky nejsou úplně to pravé, zato lehká ratanová křesílka se budou vyjímat ve vašem obýváku výborně. Ještě je třeba podotknout, že pokud vše propojíte dobře zvolenou barevností a s citem vybranými doplňky, ve výběru nábytku nemusíte dodržovat přísná pravidla a stěhovat starou almaru ze Slunečného pobřeží. 

Náš tip: Hledejte v bazarech s nábytkem - dají se v nich poměrně levně koupiit parádní kusy nábytku, které se do interiéru ve středomořském stylu báječně hodí. Zvlášťo když se nebojíte vzít do ruky štětec a barvu…

 

Doplňky

Užitečné i dekorativní drobnosti odrážejí životní styl jihu. Pohodu, dobré víno a jídlo, ale i obživu závisejíécí na moři. Proto se na nich tak často objevují motivy hroznů, oliv, levandule i prvky z práce námořníků: kormidla lodí, ryby, majáky. Samozřejmostí jsou tradiční suvenýry v podobě mušlí a kamínků. 

Náš tip: Na květináčích nebo rámečcích obrázků se krásně vyjímají dekorace vyrobené ubrouskovou technikou. Spoustu parády nadělá v rámečku vylisované levandule umístěna na ruční papír. 

 

Co by nemělo chybět

romantické stolní lampy, obrázky s přírodními motivy

porcelánové dózy na potraviny (tip suvenýr)

pletené košíky nejrůznější velikosti - od košíčků na chleba po velké koše na prádlo (často v bílé barvě vyložené látkou)

rustikální vybavení koupelny - dekorativní umyvadla, mosazné kohoutky - v tomto stylu - žádné pákové baterie!

velký stůl z masivního dřeva pro bohaté menu a pohodlné posezení s hosty

charakteristický textil - kostkované utěrky, závěsy s kytičkami, plédy a přehozy (barevnost záleží na oblasti instpirace, materiály přírodní - len,, bavlna, vlna)

mosazné pánve zavěšené v kuchyni

starožitné talíře postavené v policích tak, aby byl vidět jejich vzor

 

 

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu